Onze afdeling voor migrantenouderen in NOS-journaal

Onze afdeling voor migrantenouderen in NOS-journaal

We gunnen iedereen een waardevol leven. Dit doen we door in te spelen op de wensen en behoeften van cliënten. Er is grote behoefte aan woonplekken voor mensen met een niet westerse achtergrond met dementie. Bij dementie vervallen zij namelijk in hun oude gebruiken en taal.

Bij Het Woolde in Hengelo ontvangen bewoners op één afdeling cultuursensitieve zorg. Hier wordt extra rekening gehouden met de cultuur, waarden en normen van bewoners. Er wordt gekeken naar waar een bewoner vandaan komt en hoe deze bewoner geleefd heeft. De bewoners worden aangesproken zoals zij in hun eigen cultuur gewend zijn bijvoorbeeld in het Turks, Teyze of Amca. De opzet van de afdeling is uniek in Nederland en daar zijn we trots op.

De NOS heeft vrijdag 23 juni tv-opnames gemaakt over het belang van cultuursensitieve zorg en bij Het Woolde op de cultuursensitieve afdeling tv-beelden geschoten.
https://lnkd.in/eeQ4-q_k